Įsibėgėjo norvegų IMG Group statybos Panevėžio LEZ

19 birželio, 2018

Didžiausio Norvegijos baldų gamintojo „Ekornes Group“ dukterinė įmonė „IMG Group“ AS pradėjo savo pirmosios Europoje bendros baldų gamyklos ir distribucijos centro statybas  Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Į simbolinę laiko kapsulės ceremoniją atvyko LR Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, Ekornes grupės vadovas Olav Holst-Dyrnes, Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Karsten Klepsvik, Lietuvos ambasadorius Norvegijoje Jonas Paslauskas, Panevėžio meras Rytis Račkauskas, Panevėžio LEZ Valdybos pirmininkas Laimis Marcinkevičius ir kiti svečiai.

Ceremonijoje dalyvavęs LR Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius akcentavo gerėjančią investicinę aplinką regionuose: „Šiandien Lietuvos baldų pramonė išgyvena aukso amžių – auga gamybos ir eksporto apimtys, apyvartos, įdarbinamų žmonių skaičiai. Be jokios abejonės, tai nebūtų įmanoma be Skandinavijos bendrovių, kurios ne tik kuriasi Lietuvoje pačios, tačiau ir nuperka didžiąją dalį šalies gamintojų pagamintos produkcijos. Pastebėčiau, kad beveik trečdalis viso Lietuvos eksporto į Norvegiją yra baldai. Tuo tarpu Panevėžys yra puiki vieta minkštų baldų gamybai. Jau dabar regione veikia minkštų baldų gamintojų, yra patirties ir žinių pasisėmusių darbuotojų. Šio miesto žmonių nagingumas gaminant minkštus baldus yra įvertintas ir Lietuvoje, ir pasaulyje, o industrija mėgiama ir vertinama“.

Kaip buvo skelbta anksčiau, Panevėžyje IMG Group įsikurs per kelis etapus. Pirmąjį jų planuojama užbaigti jau 2019 m. pradžioje. Pradinė investicija sieks bent 10 mln. eurų ir bus sukurtos mažiausiai 125 darbo vietos. Panevėžio LEZ teritorijoje jau intensyviai verda komplekso statybos.

„Esame labai patenkinti tuo, kaip mūsų investicija sutinkama Panevėžyje, Lietuvoje. Matome didelį palaikymą iš miesto savivaldybės, Panevėžio LEZ, valstybinių institucijų. Norime kurti didelę pridėtinę vertę regionui, didinti savo gamybos pajėgumus ir pardavimus Europos rinkoje. Tikime, kad ši investicija Panevėžyje bus kertinė įmonės augimo strategijoje ir padės IMG per ateinančius penkerius metus padvigubinti verslo apimtis. IMG Lithuania sustiprins mūsų konkurencinę poziciją Europoje ir nuo šiol būsime dar lankstesni aptarnaudami visą Europos rinką iš Panevėžio”, – ceremonijos kalboje pažymėjo visos Ekornes įmonių grupės vadovas Olav Holst-Dyrnes.

Šiuo metu įmonė veiklą Europos rinkoje vykdo, savo produkciją transportuodama iš Azijoje veikiančių gamyklų. Grupė tiki, kad Panevėžio LEZ IMG suteiks lankstesnes gamybos ir tiekimo
galimybes, nes Panevėžys pasižymi stipria tiekimo grandine daugumai pramonės šakų, ypač baldų gamybai. 50 km spinduliu pasiekiami visi aukščiausių standartų ir kokybės medžio, porolono, tekstilės, metalo ir kitų komponentų gamintojai.

Kaip rašyta anksčiau, anot „IMG group“ AS gamybos direktoriaus Lars Inge Solnordal Jakobsen, Panevėžys buvo pasirinktas tiek dėl strategiškai patogios lokacijos, palankių galimybių lengvai vystyti verslą, tiek dėl kvalifikuotų darbuotojų, tarp kurių nemažai yra ir baldų gamybos specialistų.

Panevėžio LEZ direktorius Rokas Krivonis atkreipia dėmesį, kad tokio investuotojo kaip „IMG group“ žingsnis pradėti veiklą Panevėžyje rodo šio miesto, kaip pramonės telkinio, svarbą tiek šalies, tiek visos Europos kontekste. Iš viso Panevėžio regione jau pritraukta keliasdešimt užsienio kapitalo investuotojų, iš kurių net 16 yra iš Norvegijos. „Investuotojams Panevėžio LEZ patrauklus ne tik dėl kvalifikuotų specialistų pasiūlos, patikimų tiekėjų, bet ir dėl galimybės projektus įgyvendinti labai operatyviai. Laikiną gamybą siūloma pradėti greta esančiame pastatų komplekse jau po sutarties pasirašymo, ką pasiūlėme ir IMG, o mūsų Panevėžyje dirbanti statybų valdymo komanda užtikrina, kad esant poreikiui projektai LEZ būtų įgyvendinti per 8–10 mėnesių“, – pasakoja R. Krivonis.

Apie Panevėžio laisvąją ekonominę zoną

Tai laisvoji ekonominė zona, veikianti Panevėžyje nuo 2014 metų ir sudaranti 47 ha teritorijos. Panevėžio LEZ yra įrengta visa reikalinga infrastruktūra (dujos, elektra, vanduo, nuotekos, keliai, apšvietimas) plyno lauko investicijoms. Sklypai gali būti formuojami pagal investuotojų poreikius.

Artimiausiu metu Panevėžio LEZ planuojama sukurti daugiau nei 750 darbo vietų, o pritrauktos investicijos sieks daugiau nei 30 mln. EUR. Be „IMG Lithuania“, Panevėžio LEZ projektuojamos dar dvi gamyklos, o sutartis planuojama pasirašyti 2018 m. pradžioje.

Apie IMG grupę

Norvegų kapitalo „IMG Group“ AS priklauso „Ekornes“ grupei, gaminančiai sofas ir kėdes. „Ekornes“ viešai skelbiamoje informacijoje teigiama, kad IMG produkcija geriausiai žinoma Australijoje ir JAV. Grupė iš viso turi 9 baldų gamyklas. Lietuvoje įregistruotos bendrovės „IMG Lithuania“ vienintelė akcininkė – Norvegijos „IMG Holdco“.

Pagal viešai teikiamas finansines ataskaitas, 2016 m. „Ekornes“ gavo 3143,4 mln. Norvegijos kronų (319,9 mln. EUR) pajamų ir dirbo 2146 darbuotojai. O IMG grupės pajamos siekė 452 mln. Norvegijos kronų (45,9 mln. EUR) ir dirbo 676 darbuotojai.

Daugiau informacijos teirautis:

James Tate, IMG grupės prezidentas, e. paštas james@imgcomfort.no
Lars Inge Solnordal Jakobsen, IMG grupės gamybos direktorius, e. paštas
lars.inge@imgcomfort.no
Rokas Krivonis, Panevėžio LEZ direktorius, tel. +370 652 31466, e. paštas rokas@pfez.lt

„Arginta Engineering“ plečiasi: Panevėžio LEZ statys naują gamyklą

Viena didžiausių Lietuvos inžinerinės pramonės ir metalo apdirbimo įmonių „Arginta Engineering“ pirmuoju etapu investuos 5 mln. eurų į papildomus gamybinius pajėgumus.

29 kovo, 2022

READ MORE

„Ekornes“ plečiasi Panevėžio LEZ

„Ekornes“ įmonių grupė paskelbė planuojanti išplėsti savo gamyklą Lietuvoje. Bendrovės gamybos ir logistikos centrą, įsikūrusį Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje, ketinama išplėsti iki 25 tūkst. kv. metrų, o prie 200 esamų gamyklos darbuotojų prisijungs dar daugiau nei 100 specialistų.

14 rugsėjo, 2021

READ MORE

Baltijos šalių apsauginės pakuotės gamybos lyderis „Komex“ telkia gamybą Panevėžio LEZ

Lietuvos apsauginės polietileno pakuotės gamintoja bendrovė „Komex“ Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (PLEZ) investuos virš 7 mln. Eurų į 24 000 kv.m. gamybos bazę.

30 gruodžio, 2020

READ MORE

AQ Wiring Systems planuoja gamyklą su 1.300 darbo vietų

„AQ Wiring Systems“ planuoja 17.000 kv. m pastatą Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ)

28 gruodžio, 2020

READ MORE

Vokietijos elektronikos gamintoja „Leesys“ pristatė savo planus Lietuvoje

„Leesys“ dėmesį patraukė specialistų kvalifikacijos lygis, atvirumas technologinei pažangai, tinkama infrastruktūra Lietuvoje

28 lapkričio, 2019

READ MORE

Panevėžio LEZ kuriasi reklamos gamintoja

Panevėžio reklamos gamybos UAB „Spektrus EU“ jau vasaros pabaigoje turėtų persikelti iš nuomojamų patalpų mieste į dvigubai erdvesnį pastatą Panevėžio LEZ. Plėtrą paskatino spartus įmonės augimas ir nauji gaminiai

18 rugsėjo, 2019

READ MORE

Įsibėgėjo norvegų IMG Group statybos Panevėžio LEZ

Didžiausio Norvegijos baldų gamintojo „Ekornes Group“ dukterinė įmonė „IMG Group“ AS pradėjo savo pirmosios Europoje bendros baldų gamyklos ir distribucijos centro statybas  Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ)

19 birželio, 2018

READ MORE

Didžiausias norvegų baldų gamintojas investuoja Panevėžio LEZ

Norvegijos baldų gamybos įmonė „IMG Group“ AS pasirašė sutartį su Panevėžio laisvosios ekonominės zonos (LEZ) operatoriumi.

26 balandžio, 2018

READ MORE
MORE NEWS